Що таке психотерапія? Як це відбувається?

выбрать психолога киев

Ви чули про психологічну допомогу,  але вагаєтесь, чи буде це поміжним?
Ви не відчуваєте змоги “відкриватись” незнайомій людині, чи необхідно це у психотерапії?
Як надається психологічна допомога? Чи психолог порадить мені, що робити?
За що я сплачую в процесі психотерапії?

Зрозумілі та доречні питання, ці та безліч інших, які задають нам наші клієнти про психологічні консультації  та процес психотерапії терапії.

Психолог Анна Усатенко киевТому, як засновник Центру і фахівець, який щодня надає психологічні послуги дорослим та дітям, спробую відповісти на основні питання про саме перебіг консультування та психотерапії, її зміст і оцінку результату.

Мої ім я – Ганна Усатенко,  я психолог,  що супроводжує дітей та родини, менеджер команди психологів Центру “Психея”, громадський діяч , волонтер Психологічної кризової служби. Я тут, тому що я люблю свою професію і точно знаю, що наша діяльність у сфері психотерапії може допомогит клієнтові покращити якість свого життя.

Але це не стається миттєво і “чарівно”, а є результатом Вашої душевної роботи, і психолог, психотерапевт – це спеціаліст, що вміло супроводжує Вас на цьому шляху.

Отже, психотерапія, як це відбувається?…

Структура психологічного консультування, психотерапії:

1. Перша зустріч і Ваш запит

психолог киевНа першій зустрічі для мене і моїх колег важливо, щоб Ви вказали, чого б Вам хотілося від нашої зустрічі та від психологічної допомоги. Ми не вправі давати поради або вирішувати за Вас, що Вам краще,  тому орієнтуємось на Ваші потреби. Іноді, у  випадку дітей та іноді і для дорослих потрібна стандартизована психодіагностика з використанням різних психодіагностичних методик або тестів. Зазвичай для знайомства,  діагностики (за потреби) та запиту достатньо 1-2 зустрічей. Якщо наш фахівець бачить, що у Вашому випадку необхідна консультація інших спеціалістів (невропатолога, психіатра, логопеда для дітей тощо), він може порекомендувати Вам додаткове обстеження на початку або у процесі психотерапії, за потреби. Фахівець допоможе Вам висловити Ваш запит і розкаже, яка психологічна робота і якої приблизно тривалості можлива у Вашій ситуації.

2. Скільки зустрічей буде потрібно?

 Для вирішення конкретних питань ми пропонуємо угоду на 4-5 зустрчей, або 8-10, відповідно до потреб та ситуації клієнта, оплата може бути здійснена поразово або абонементами на відповідну кількість консультацій. Якщо фахівець знає, що у Вашій ситуації показаний тривалий супровід (зазвичай , при переживанні втрати або інших станах), він повідомить Вас про це, але саме Ви обиратимете кількість  та частосту зустрічей із запропонованих нами,відповідно до Ваших потреб. Часто, планування допомоги та наступних кроків продовжується далі, відповідно до Вашого запиту та можливостей.

3. Як проходить зустріч?

Основна робота проходить у діалозі та співпраці клієнт –  психолог/психотерапевт. Ми використувуємо лише класичні психологічні методи різних напрямків, в тому числі творчу роботу, арт-терапію. Ми не здійснюємо медичні процедури та не використовуєм релігійні практики. Вся наша робота проходить за свідомого вибору клієнта та на його користь.

4. Як я зрозумію, чи помагає мені психотерапія?

Протягом психотерапії у Вас можуть виникати різні переживання щодо Вашої ситуації, процесу взаємодії з психологом, щодо того, що саме Ви б хотіли отримати від цієї роботи. Ми вважаємо дуже важливим, щоб Ви ділились з фахівцем всім, що стосується Вашого ставлення до роботи та її перебігу.

5. Якщо я захочу призупинити психотерапію?

Ситуація, коли Ви вирішуєте щось змінити та навчаєтесь новим способам взаємодії з оточенням або змінюєте ставлення до себе, часто викликає багато внутрішнього супротиву. Це явище так і називається в психології “супротив” або “опір”, і означає, що те, що Ви хотіли б змінити за підтримки нашого спеціаліста, є дуже важливим для Вас. Запорука Вашого успіху – це довіра до фахівця та взаємна відвертість щодо того, як проходить для Вас психологічна допомога. Якщо Ви вирішите раптово припинити роботу, ми, як правило, домовляємося ще про одну завершальну зустріч.

6. Як Ви знатимете, що мені це допоможе?

В процесі психотерапії, Ви разом з фахівцем звертаєтесь до Вашого запиту, уточнюєте його, часто в процесі початковий запит клієта міняється, і це дозволяє рухатись далі, досліжуючи різні аспекти життя клієнта, де він хотів би знайти підтримку або досягти змін чи просто розуміння того, що і як відбувається в його житті..

7. Якщо необхідно перенести або відмінити зустріч?

В правилах Центру “Психея” закладено, що якщо Ви пропускаєте консультацію, і повідомляєте про це уже в самий день запланованої зустрічі, наступного візиту Ви сплачуєте додатково  плюс 50% вартості разової зустрічі. Цей пункт введений через необхідність бронювання приміщення та планування роботи фахівця. Будь-ласка, просимо Вас відповідально ставитись до планування наступних зустрічей та повідомляти про зміни не пізніше, ніж день до зустрічі, щоб уникнути цієї доплати.

8. Як і коли завершується психотерапія?

На завершення роботи,  фахівець та клієнт разом підводять своєрідні підсумки,  обговорюють те, що важливо клієнтові на цьому етапі, та можуть запланувати подальші зустрічі за потреби. Так стається часом, що клієнти, які відвідували індивідуальні консультації, після заверешення індивідуальної психотерапії долучаються до наших психологічних груп. Також, часто ми зустрічаємось на підтримку клієнта або сім ї один раз на кілька місяців, вже після завершення щотижневої роботи.

9. Що саме допомагає клієнту під час психотерапії?

Важливо розуміти, що фахівець, так як працюємо ми, супроводжує і допомагає Вам пройти Ваших шляхом, він не може прожити за Вас почуття або ситуації –  біль, розгубленість або радість, –  але він вміє розділити з Вам ті переживання, які Ви довіряєте, і знає, як допомогит Вам у пошуку ресурсів і сил на Вашому шляху.

З повагою, 

Ганна Усатенко, психолог, засновник Родинного психологічного центру “Психея”.

Більше про мій досвід

Запис на консультацію +38 067 721 3971, адміністратор, Київ, Бровари

Контакти