ГО “Моя родина”

Громадська організація “Центр соціально-психологічної підтримки сімей “Моя родина” створена 2015 року у Броварах, Київської області. Співзасновники – психологині Ганна Усатенко та Юлія Завгородня. Мета створення ГО – підтримка спільноти, а саме сімей з дітьми, профілактика психічного здоров’я, надання якісних психологічних послуг вразливим верствам населення.

ГО “Моя родина” під час війни 2014-2022

2022 року основна команда та співзасновники провели 6 подій онлайн та офлайн для громади Броварів для психологічної підтримки, навичок життєстійкості, арт-терапевтичні заняття для дітей та семінари про стабілізацію для дорослих слухачів для профілактики психологічного травмування внаслідок участі у військових діях. Надали безкоштовні консультації тимчасово переміщеним сім’ям з питань психічного здоров’я та виховання дітей. З 2014 року беремо участь у подоланні наслідків травмуючих подій, супроводжуємо поранених військових, переміщених осіб та людей, які зазнали втрат.

Асистивні технології у громаді

Взяли участь у створенні контенту з асистивних технологій для людей з порушеннями мовлення в умовах війни у рамках співпраці з ГО “Здорове суспільство”, Одеса та громадським об’єднанням Спільнота альтернативної і додаткової комунікації (АДК) в Україні. Під час війни були створені постери з піктограмами, щоб допомогти дітям з аутизмом та мовленнєвими порушеннями поводитись безпечно під час повітряних атак або в евакуації.

Співпраця

За роки існування ГО “Моя родина” співпрацювала з Відділом сім’ї та молоді Броварської міськради, міським та районним Центрами соціальних служб, зі службою у справах дітей та методичним відділом управління освіти Броварів та району. Завдяки співпраці з державними органами, ми змоги допомогти сотням сімей громади отримати якісну психологічну допомогу, провели більше 20 заходів онлайн та офлайн: ігрові зустрічі для дітей, семінари для прийомних батьків, вебінари для фахівців освіти під час пандемії, практикуми свідомого батьківства, просвітництво з протидії булінгу тощо.

Успіхи та відзнаки ГО “Моя родина”

 2020 року проект соціального партнерства, співорганізатором та виконавцем якого була команда ГО “Моя родина”, став фіналістом конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку — 2020» та отримав відзнаку в категорії «Суспільство». Кампанія «Partnership for Sustainability Award» започаткована Мережею Глобального договору ООН в Україні у 2018 р. і має на меті просувати Цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядами, громадянським суспільством й академічними установами.


Назва проєкту – “Альтернативна і додаткова комунікація. Можливості для терапії та соціальної інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення”


Загалом з року старту ми організували низку проєктів, які охопили, загальною кількістю 25 тис. осіб стейкхолдерів:

  • освітні лекції 2018-2022 року для педагогічної спільноти м. Бровари з поведінкових розладів, відповідального батьківства, статевого виховання дітей та молоді тощо;
  • проєкт з промоції читання на виставці Книжковий Арсенал 2018 року разом з БО “Фонд родини Нечитайло” (зараз Фонд “Вплив”);
  • благодійні закупівлі книжок для дітей з інвалідністю для спеціальних шкіл за підтримки Winner Україна 2019 року;
  • онлайн курс з розвитку мовлення засобами альтернативної та додаткової комунікації 2020 року на платформі “ДивоГра” тощо.

Альтернативна і додаткова комунікація

З 2020 року ми працюємо над асистивними технологіями для соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Команда “Моя родина” поширює матеріали для розвитку мовлення, безкоштовні посібники для промоції читання. Ми долучились до роботи над додатком Digital Inclusion, завдяки якому можуть спілкуватись люди з мовленнєвими порушеннями, набираючи фрази на екрані за картинками. 2021 року фахівці ГО “Моя родина” взяли участь у створенні посібника для освітян з АДК, виданого за державним замовленням накладом 21 тис. екземплярів соціальним підприємством “ДивоГра”. Таким чином сучасні знання про асистивні технології для спілкування були поширені в системі освіти по всій Україні.

Більше про проєкти, команду та нашу історію дивіться тут

Ми відкриті до співпраці у сфері профілактики психічного здоров’я та асистивних технологій. Приєднуйтесь до ГО “Моя родина” у соцмережах:

Маємо досвід співпраці з міжнародними інституціями. Більше тут

Сконтактуйте з нами: Ганна Усатенко, співзасновниця організації +380677213971, myfamilyhelp.ngo@gmail.com або у соцмережах

Поточні проєкти

Створення постерів з піктограмами для дітей з розладами аутистичного спектра та мовленнєвими порушеннями

2021 року команда ГО “Моя родина” за підтримки БО “Вплив” провела успішну кампанію на Спільнокошті для створення видань про дружбу та стосунки для дітей з розладами аутистичного спектра. Цей проект також був підтриманий Міжнародним фондом “Відродження” та громадою митців та української діаспори у місті Чікаго, США. Війна обмежила можливості надрукувати книги, але ми розробили 4 видання замість 2 запланованих, які будуть поширені онлайн. Крім того безкоштовні постери з піктограмами про дружбу, стосунки, гігієну та статеві питання будуть поширені на сторінках Спільноти з АДК в Україні, Одеської обласної організації раннього втручання та соціального підприємства “ДивоГра”.

Контакт для співпраці myfamilyhelp.ngo@gmail.com,

WhatsApp +380677213971