
Історія ГО “Моя родина”
Асистивні технології
Команда ГО “Моя родина” виступила співзасновником громадського об’єднання “Спільнота АДК в Україні”. З 2020 ми визначили як стратегічний напрямок розвиток асистивних технологій у громаді – альтернативної і додаткової комунікації. В рамках Спільноти робимо безкоштовні постери з піктограмами соціального підприємства “ДивоГра”. Піктограми – це зображення, за якими можуть спілкуватись люди, які не розмовляють вербально внаслідок травм або порушень розвитку. На жаль, в результаті війни зростає кількість мовленнєвих порушень. 2022 року завдяки проєкту соціального партнерства СП “ДивоГра”, Міжнародного фонду “Відродження”, БО “Вплив”, спільноти митців та української діаспори м.Чікаго розроблені 4 постери з піктограмами про дружбу, стосунки, дорослішання та статеві контакти для дітей та дорослих. Ці посібники поширені безкоштовно на сайті Спільноти з АДК та їх можна завантажити на нашому сайті.

Експерт, методист Спільноти з АДК в Україні, Маргарита Чайка, рекомендує: постер пояснює дітям з аутизмом, мовленнєвими або інтелектуальними порушеннями різні аспекти дружби та сумісної гри. У цьому постері – приклади знайомства, ігор з друзями, бажаної і небажаної поведінки при спілкуванні.
Підготуйтесь до заняття:
- завантажте постер на планшет або смартфон,
- роздрукуйте весь постер цілком,
- роздрукуйте кожну піктограму окремо (має бути 2 набори).
Візьміть кілька карток, які можуть зацікавити дитину якнайбільше. Покажіть дитині картки у грі. Вивчіть деталі, озвучте все, що бачите на картинці: емоції героїв, їхні рухи, жести.
Поступово переходьте до роботи з постером. Для менших дітей вивчати все одразу може бути важко. Розберіть кілька рядків. Головне – зрозуміти сенс зображеного. Постер допоможе зрозуміти поведінку при спілкуванні з друзями. Пригадайте ситуації, знайомі дитині, як вона почувалася, що сталося. Запитайте: “Що зробила ця дівчинка?”, або: «Який настрій був у героя?» тощо.
Усі діти різні, нехай кожен рухається в своєму темпі. Роздивляйтеся картки в різних умовах: вдома на килимку, за столом після обіду, під час гри з рідними, на майданчику, коли дитина у візочку на прогулянці тощо. Чим більше дитина буде взаємодіяти з картками тим швидше вона зрозуміє їхній сенс у контексті щоденного життя.
Проект про дружбу та статеве виховання
2021 року ми провели успішний краудфандинг на платоформі Спільнокошт, зібравши 62 321 грн на друк 2 видань з піктограмами для дітей з аутизмом і мовленнєвими порушеннями.
Війна вплинула на наші можливості: зросли ціни, виникли ризики руйнування тиражу, деякі провадери видавничих послуг не були доступними у першому півріччі 2022.
Разом з платформою Спільнокошту та донорами ми прийняли рішення створити видання в онлайн форматі . Таким чином також вдалося розширити аудиторію проєкту. В результаті будуть створені не 2, а 4 видання у вигляді робочих зошитів з піктограмами на теми дружби, стосунків, статевого виховання для дітей та підлітків. Разом з тим, до кожного з 4 видань будуть створені безкоштовні матеріали з піктограмами на зазначені теми. Ми зможемо охопити різні вікові групи бенефіціарів, розширити кількість людей різного віку, які будуть користуватись посібниками і безкоштовними матеріалами проєкту.

У першому півріччі 2022 на вимогу часу ми створили 6 постерів з піктограмами про безпечну поведінку під час війни. У другому півріччі 2022 здійснили розробку матеріалів про дружбу і статеве виховання. Результати були поширені безкоштовно серед українських сімей, де зростають діти з мовленнєвими порушеннями, а також серед фахівців, які працюють з ними
ГО “Моя родина” під час війни 2014-2022 року
З 2014 року засновники і учасники нашої організації надають волонтерську психологічну допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. Ми проводили громадські заходи в Броварах, збирали малюнки для наших військових. Ганна Усатенко консультувала поранених у Київському шпиталі. Юлія Завгородня сертифікована за програмою допомоги “Діти війни”. Яна Манастирна разом з Ганною, в рамках грантової програми ООН, проводили тренінги з першої психологічної допомоги для соціальних працівників Маріуполя. Психологині також є співавторками національного курсу з протидії булінгу. Більше про співпрацю з міжнародними інституціями за цим посиланням.
Під час воєнних дій 2022 року ми залишаємось на зв’язку та працюємо в Україні. Підтримуємо наших стейкхолдерів, сім’ї з дітьми, насамперед, з особливими освітніми потребами. З анонсами поточних подій організації можна ознайомитися тут
Влітку 2022 наша команда провела семінари з психологічної підтримки та дитячі арт-терапевтичні майстер-класи для громади м.Бровари Київської області. Це результат багаторічної співпраці з Відділом сім’ї та молоді Броварської міської ради. Фотозвіт з подій:
2021 рік – створення Спільноти з АДК
Разом з громадськими організаціями України об’єднались у Спільноту з АДК в Україні з метою створення національної системи альтеранативної та додаткової комунікації. На цій платформі обмінюємося досвідом з колегами Ізраілю, Норвегії та Польщі. Розвиваємо українську спільноту користувачів, фахівців та родичів людей, які користуються асистивними технологіями для спілкування. Це жести, піктограми, картки для комунікації та мобільні додатки або пристрої.
Асистивні технології для спілкування
Комунікативні навички допомагають людям з інвалідністю бути справді автономними, висловлювати власні думки, приймати рішення. Водночас, це більше свободи та якісних відносин у сім’ях людей з мовленнєвими порушеннями. Держави-учасниці Конвенції про права людей з інвалідністю зобов’язані вживати заходів для забезпечення альтернативних способів комунікації та доступу до знань. Працюючи на місцевому та державному рівні, команда Спільноти з АДК в Україні діє для реалізації прав людей з інвалідністю відповідно до міжнародних норм та керуючись Цілями сталого розвитку ООН.
Долучайтеся до спільноти у Instagramабо Facebook. Діліться посиланням на сайт Спільноти з АДК в Україні – aac.org.ua – з фахівцями, батьками, кому цікавий розвиток мовлення у дітей, або асистивні технології для спілкування.
Пандемія 2019 року. Психологічна підтримка
Під час пандемії ковіду з 2019 року надаємо психологічну підтримку дорослим та дітям, а також колективам організацій. У рамках співпраці з Відділом сім’ї та молоді Броварської міськради провели більше 10 заходів на тему психічного здоров’я та уникнення ізоляції. Більше про нашу національну і міжнародну співпрацю тут
Фіналісти конкурсу Globalimpact Awards 2020!
ГО “Центр соціально-психологічної підтримки сімей “Моя родина” спільно з аплікантами конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку — 2020» ТОВ “Хуавей Україна” та соціальним підприємством “ДивоГра” стали фіналістами цієї престижної відзнаки. Високу оцінку отримали проєкт з поширення практики альтернативної та додаткової комунікації для дітей з інвалідністю, вихованців Мостищенської спеціалізованої школи, а також проведення навчальних заходів онлайн по всій Україні.
В рамках проєкту були проведені освітні вебінари з розвитку комунікації у дітей з мовленнєвими порушеннями. Слухачами вебінарів стали батьки, освітяни, представники соціальної сфери, бібліотекарі. Промоції читання зібрали більше 20 000 переглядів на каналі соціального підприємства “ДивоГра” в Youtube.
Хочемо подякувати Huawei Ukraine за ініційований проєкт у Мостищенській спеціальній школі за участю соціального видавництва “ДивоГра”. Наші волонтери взяли участь у поїздках та провели розвиваючі заняття з вихованцями школи. Завдяки підтримці ТОВ “Хуавей Україна” та розробкам соціального підприємства “ДивоГра” діти отримали можливість навчатися за спеціалізованими посібниками. Педагоги закладу та всієї України – пройшли курс лекцій та семінарів онлайн для підвищення професійних навичок. Пишаємось такою співпрацєю!
2019 – 2020 роки – Благодійна закупівля книжок для дітей з аутизмом та порушеннями мовлення разом з соціально відповідальним бізнесом Winner Україна
2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму.
Ми усвідомлюємо, як важливо дітям з аутизмом мати спеціальну літературу для навчання. Ми знаємо, як важко знайти таку літературу. Разом з благодійниками – соціально відповідальним бізнесом ТОВ “Віннер”, Благодійним фондом Глинянських та соціальним підприємством “ДивоГра” ми здійснили неймовірне – 480 адаптованих книжок були подаровані дітям у спеціальних школах та інтернатах. Це видання “Сашко іде до школи” – книга, що допомагає дітям підготуватись до навчання та адаптуватись протягом перших місяців у школі.
Тому ми хочемо подякувати:
1. Winner Group Ukraine та фонду Глинянських за можливість для спецшкіл отримати книжки видавництва “ДивоГра” для інклюзивного навчання. За підтримки фонду Глинянських та за участі ГО “Центр соціально-психологічної підтримки сімей “Моя родина” ми подарували 480 адаптованих книжок для розвитку мовлення “Сашко іде до школи”, які придбав Winner для українських закладів.
2. ТОВ “Нова Пошта” за надання промокодів для безкоштовної доставки книг у заклади освіти.
3. Соціальне підприємство “ДивоГра” – за увагу до потреб споживачів з особливими освітніми потребами, за науково обгрунтовані розробки та привнесення сучасного досвіду асистивних технологій в Україну, а ще за кольорові видання, які дарують радість і надію.
Корпоративно соціальна відповідальність і соціальне підприємництво – це не лише благодійність. Це свідоме ставлення до проблем суспільства. Це підтримка дійсно важливих соціальних проєктів.
Кількість компаній, які підтримують соціальні ініціативи в Україні зростає. Адже, інвестуючи у програми підтримки, компанія забезпечує собі сталий розвиток у майбутньому.
А соціальний сектор отримує необхідну для розвитку та стабільності підтримку.
2018 рік
Проєкт з промоції читання та толерантного ставлення до людей з інвалідністю на Книжковому Арсеналі
“Діти відкривають світ друзям” – спільний проект БО “Фонд родини Нечитайло” (зараз Фонд “Вплив”), соціального видавничого проекту “ДивоГра” та ГО “ЦСППС “Моя родина”. Разом провели 5 днів розвиваючих активностей в рамках наймасштабнішої книжкової події столиці Книжкового Арсеналу 2019, залучивши 12 волонтерів, студентів спеціальності інклюзивна освіта НПУ ім.Драгоманова.
Мета заходу: через ігри та взаємодію налагодити суспільний діалог серед дітей, розповісти про дітей з порушеннями мовлення та навчити наших гостей, як можна дружити всім разом та спілкуватись за допомогою альтернативної комунікації. Сотні дітей відвідали нашу ігрову зону протягом події. Дванадцять волонтерів – студентів НПУ ім. Драгоманова допомагали провести подію. Протягом заходу ми в іграх та квестах розповідали дітям, що серед нас є люди, які не розмовляють внаслідок інвалідності. Але використовуючи жести, погляд, символічні малюнки ми можемо спілкуватись і дружити. За 5 днів заходу діти намалювали більше 1000 малюнків-піктограм, щоб поділитися радістю від того, що вони найбільше люблять, зі своїми друзями. Найкращі роботи плануємо використати в наших безкоштовних заходах для дітей з діагнозом аутизму і порушеннями мовлення та для ілюстрування благодійних видань.
Відео-відгуки наших гостей.
2017-2019 рік – волонтерська психологічна допомога.
Підтримка сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і тих хто має дітей з інвалідністю. Робота проводилася у м.Бровари та Броварському районі в рамках власного проекту ГО “Моя родина” та у співпраці з Центром соціальних служб міста.
з листопада 2015 року – 2016 рік – лекції для фахівців освіти та соціальної сфери Броварів
У рамках проєкту “Гіперактивність у дітей – шляхи взаємодії” провели безкоштовну лекцію для освітян міста та району. Мета проекту – формування толерантного ставлення до дітей з порушеннями поведінки, надання фахівцям освіти та соціальної сфери базових практичних навичок для встановлення стосунків з такими дітьми, а також корекції порушеної поведінки під час навчального процесу або соціального супроводу.
- про гіперактивність та інші порушення поведінки у дітей: причини, прояви, успішну практику взаємодії з такими дітьми та їх батьками,
- про практичну взаємодію з дітьми з порушеннями поведінки в процесі навчання та соціального супроводу,
- про методи корекції поведінки дітей під час навчального процесу на допомогу вчителю та шкільній громаді, а також базові навички для фахівців соціальних служб по взаємодії з дітьми з порушеною поведінкою під час соціального супроводу.
2015-2016 рік – курс для батьків гіперактивних дітей “Щасливі разом”, Київ.
Успішно реалізований курс з 10 практичних занять для батьків дітей з синдромом порушення уваги з гіперактивністю, а також з іншими порушеннями поведінки. Юлія Завгородня, медик-психологиня, засновниця ГО “Моя родина” та Ганна Усатенко, психологиня, керівниця Психологічного центру “Психея”.
вересень 2015 – прямий ефір на Радіо Київ 98 FM
За участі нашого фахівця Ганни Усатенко, психолога-волонтера, засновника Громадської організації “Центр соціально-психологічної підтримки сімей “Моя родина”. Передача “Відкриті серця” звертає увагу на родини наших захисників, хто перебував в зоні АТО, а також на сім’ ї тих, хто віддав своє життя за нашу свободу…. Обговорюємо, якої допомоги потребують ці родини і як за можливості кожен може допомогти. Запис ефіру⇒
червень 2015 – майстер-класи до Дня захисту дітей
Наша команда – психологи, педагоги та творчі майстри взяли участь у благодійному заході до Дня захисту дітей у міському парку м.Бровари. Поділилися тим, що ми вміємо і любимо робити – творчими вправами, натхненням, підтримкою та радістю. Наші маленькі учасники зробили собі на пам’ять патріотичні браслети та мозаїку з льодяників, картини з природних матеріалів та чудові малюнки в техніці правопівкульового малювання. Також взяли участь у зборі коштів на благодійну допомогу маленькій мешканці м.Бровари Єві Дяченко на лікування. Бажаєте допомогти? ⇒. Дай Бог здоров’я та радості в житті їй та іншим дітям у всьому світі!
квітень 2015 – День відкритих дверей 2015
Фахівці Психологічного Центру “Психея” та ГО “Моя родина” в Броварах провели благодійні майстер-класи та психологічні тренінги на підтримку психічного здоров’я сімей. Кожен відвідувач міг взяти участь у низці цікавих занять для дітей та дорослих, познайомитись з роботою психологічної групи та її перевагами, відвідати творчі майстер-класи всією родиною. Завдяки внескам небайдужих друзів нашого Центру та благодійному продажу дитячих книжок броварської авторки Олени Новак ми зібрали 850 грн. допомоги, які передані волонтерському центру “Волонтерська сотня” при Київському військовому шпиталі. Дякуємо всім учасникам та майстрам! До нових зустрічей!
вересень 2014 – Акція по збору дитячих малюнків
13 вересня 2014 на Майдані Свободи, біля головпоштамту в м.Бровари відбулася благодійна акція підтримки українських військових.
Команда волонтерів-броварчан ГО “Моя родина” провела заходи для дітей. За 4 години ігор та змагань діти зробили більше 130 малюнків. Роботи передані в Київський, Ірпінський госпіталі та у зону АТО, на передову в 11 батальйон. Дякуємо всім за участь! Така щира підтримка дуже необхідна нашим воїнам.
вересень 2014 – День відкритих дверей
- Чи можна намалювати гарний малюнок не маючи навичок? Як повірити у себе?
- Чим є цінна участь у психологічній групі і як це може допомогти?
- Що означає наш курс успішності для дітей, чим він є корисним сім’ї?
Відповіді на ці та інші цікаві запитання щодо психології та творчого розвитку змогли отримати учасники нашого Дня відкритих дверей восени 2014 року. Ми малювали і творили, разом брали участь у тренінгах спілкування, провели батьківській клуб з найважливіших питань розвитку дітей та батьківства.
Cлідкуйте за анонсами на нашому сайті або на нашій сторінці у
067 721 3971, Ганна Усатенко, психологиня, співзановниця ГО ЦСППС “Моя родина”, ЄРДПОУ 40049921 myfamilyhelp.ngo@gmail.com
